VISIT TEPLICE

Divadelná jeseň

Ak sa vám ešte nepodarilo potriasť po predstavení rukou vášmu obľúbenému hercovi, možno prišiel teraz ten správny čas a príležitosť.

Spojenie kúpeľného mestečka s divadelnými doskami sa vám môže zdať na prvý pohľad prekvapivé. Ale iba na prvý. Jeden z tunajších najslávnejších rodákov, Andrej Bagar, zakladateľ profesionálneho slovenského divadla, inšpirovaný duchom kultúrneho prostredia mesta objavil svoj talent práve tu. Vždy sa sem rád vracal, z rôznych kútov monarchie i republiky, podľa toho, kde práve pôsobil.

Polstoročie po jeho smrti sa Trenčianske Teplice vracajú k jeho odkazu. Ako spoluzakladateľ Slovenského komorného divadla v Martine (1944) je inšpiráciou nového festivalu komorného divadla, ktorý chcú Teplice v budúcnosti svojim návštevníkom ponúknuť. Divadelná jeseň spojí v sebe malebnosť kúpeľného mestečka s komornými javiskovými formami a prinesie fanúšikom divadla zážitok z bezprostredného stretnutia so známymi umelcami v krásnom a netradičnom prostredí. Hudobné a koncertné leto strieda Divadelná jeseň, ktorý svojim programom, ako veríme, prinesie vtip humor a veselosť medzi melancholické jesenné večery.

Divadelná jeseň je súčasťou konceptu „Kultúra a noblesa Trenčianskych Teplíc,“ ktorý v sebe zahŕňa aj Literárnu jar, Hudobné leto a Plesovú sezónu.

Aj tento rok pre Vás pripravujeme zaujímavý program!