VISIT TEPLICE

Divadelná jeseň

Ak sa vám ešte nepodarilo potriasť po predstavení rukou vášmu obľúbenému hercovi, možno prišiel teraz ten správny čas a príležitosť.

Spojenie kúpeľného mestečka s divadelnými doskami sa vám môže zdať na prvý pohľad prekvapivé. Ale iba na prvý. Jeden z tunajších najslávnejších rodákov, Andrej Bagar, zakladateľ profesionálneho slovenského divadla, inšpirovaný duchom kultúrneho prostredia mesta objavil svoj talent práve tu. Vždy sa sem rád vracal, z rôznych kútov monarchie i republiky, podľa toho, kde práve pôsobil.

Polstoročie po jeho smrti sa Trenčianske Teplice vracajú k jeho odkazu. Ako spoluzakladateľ Slovenského komorného divadla v Martine (1944) je inšpiráciou nového festivalu komorného divadla, ktorý chcú Teplice v budúcnosti svojim návštevníkom ponúknuť. Divadelná jeseň spojí v sebe malebnosť kúpeľného mestečka s komornými javiskovými formami a prinesie fanúšikom divadla zážitok z bezprostredného stretnutia so známymi umelcami v krásnom a netradičnom prostredí. Hudobné a koncertné leto strieda Divadelná jeseň, ktorý svojim programom, ako veríme, prinesie vtip humor a veselosť medzi melancholické jesenné večery.

Divadelná jeseň je súčasťou konceptu „Kultúra a noblesa Trenčianskych Teplíc,“ ktorý v sebe zahŕňa aj Literárnu jar, Hudobné leto a Plesovú sezónu.

Aj tento rok pre Vás pripravujeme zaujímavý program:

Program Divadelnej jesene tvorí 7 divadelných a umeleckých podujatí. Výber bol zostavený tak, aby svojím programom priniesol vtip humor a veselosť medzi melancholické jesenné večery. Divadelná jeseň ponúka návštevníkom a divákom možnosť vidieť inscenácie niekoľkých pozvaných profesionálnych slovenských divadiel a hercov, ktoré sa predstavia na pódiu Kursalonu Trenčianske Teplice, kina Prameň, hotela Panorama alebo kúpeľného hotela PAX.
▪ Divadelné predstavenie NA KOHO TO SLOVO PADNE Obsadenie: Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky Miesto: Koncertná sála Kursalon Tr. Teplice  23. september 2018 – 19:00
▪ Detské divadelné predstavenie MÚZEUM NEPOSLUŠNÝCH DETÍ: Paskudárium Divadlo PIKI Miesto: Kino Prameň 30. september 2018 – 15:00
▪ Vernisáž VÝSTAVY ANDREJA BAGARA Miesto: spojovací most medzi Hotelom PAX a liečebným domom Sina 26. október 2018
▪ Divadelná show Pavla Seriša PRI KASE Miesto: KH PAX 27. október 2018 – 19:00
▪ Beseda OSMIČKOVÉ ROKY V ŽIVOTE FRANTIŠKA KOVÁRA Vedie: František Kovár Miesto: Hotel Panorama 24. november – 19:00
▪ Divadelné predstavenie CHLIEB S MASLOM Obsadenie: Dominika Žiaranová, Juraj Loj, Branislav Deák, Martin Mňahončák Miesto: Koncertná sála Kursalon Tr. Teplice  2. december 2018 – 18:00
▪ Divadelná hra R.U.R  Divadlo D21 Miesto: KH PAX 8. december 2018 – 19:00

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť online prostredníctvom siete ticketportal.sk alebo v Infocentre KH PAX, KIC Trenčín alebo priamo na mieste konania podujatia.
Vstupenky je možné zakúpiť si v kategórii:
▪ VOĽNÉ SEDENIE (dostupné na predajných miestach)
Na podujatia v koncertnej sále Kursalon Tr. Teplice je možné zakúpiť vstupenky v dvoch kategóriách:
▪ VOĽNÉ SEDENIE (dostupné na predajných miestach)  ▪ VIP BOX S MIESTENKOU A OBČERSTVENÍM (dostupné cez ticketportal.sk)