VISIT TEPLICE

Náučné chodníky

Hornaté okolie Trenčianskych Tepliciach predurčuje destináciu na možnosti turistiky. Príjmite pozvanie na niektorý z turistických chodníkov v okolí.

V katastri mesta nájdeme viacero udržiavaných a značených turistických chodníčkov a trás. Prechádzky štyrmi vyznačenými náučnými chodníkmi- Klepáč, Lesnícky chodník, Biela skala a Čvirigovec- dopĺňajú lavičky, altánky a náučné tabule. Z Klepáča, najvyššieho vrchu nad kúpeľným mestečkom, je krásny výhľad do celého okolia, k čomu slúži i osadený panoramatický ďalekohľad. Mapy náučných chodníkov v Trenčianskych Tepliciach i povesti o prírodných zaujímavostiach na trasách návštevníkom radi poskytnú pracovníci Turisticko-informačnej kancelárie mesta Trenčianske Teplice.

Ak ste priaznivcami náročnejšej turistiky, v okolí odporúčame najmä túru na vrch Baske (955 m n. m.) a prírodnú rezerváciu Omšenská Baba s unikátnou a zaujímavou flórou a faunou. Milovníkom histórie dávame do pozornosti Pomník amerických letcov v Kamenickej doline, ktorý nám pripomína pamiatku pilota Liberatora B-24J Rolanda W. Morina, ktorý bol zostrelený nad Trenčianskymi Teplicami pred Vianocami roku 1944.