VISIT TEPLICE

ART IN PARK festival umenia

Koncom júna lákajú Trenčianske Teplice nie len prvými letnými slnečnými lúčmi, ale aj hviezdami filmového plátna, hudobného sveta i moderného umenia. Príďte sa na nich pozrieť zblízka. A na prehliadku naozaj dobrých filmov a umeleckých performance. Tešíme sa na vás 21. - 24. júna.

23 úspešných ročníkov Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest preslávil Trenčianske Teplice viac ako čokoľvek iné. Postupne sa prepracoval na podujatie európskeho významu. Každoročne si počas neho viac ako 25 tisíc divákov spolu so 160 akreditovanými novinármi pozrelo takmer 200 filmov. Ponuku dobrej zábavy rozširovali aj zaujímavé sprievodné podujatia.

Aj keď sa organizátori úplne nečakane rozhodli po takmer štvrťstoročnej úspešnej histórii premiestniť Artfilmfest do Košíc, filmový festival v Trenčianskych Tepliciach neskončil. Síce s novým názvom, čiastočne s pozmeneným tímom, ale stále s rovnakou chuťou pripraviť návštevníkom kúpeľného mesta nezabudnuteľný zážitok, vstúpil festival do novej, a podľa mnohých návštevníkov lepšej, éry. Príďte sa presvedčiť, ale aj povzbudiť nový usporiadateľský tím. Za vašu vernosť sa vám odvďačí atraktívnym programom.

Tento rok sa ART IN PARK festival umenia uskutoční  fv dňoch 21. – 24. júna 2018 a má štyri hlavné časti – filmovú, divadelnú, hudobnú a výtvarnú. Desiatky premietaní, hudobných vystúpení, výtvarných inštalácií a workshopov je spojením toho najlepšieho, čo ponúkajú štyri ročné obdobia kultúry a noblesy v Tepliciach pretavené do štvordňového open air festivalu. Kompletný program si môžete pozrieť tu.

A keďže sú každoročne počas festivalu hotely beznádejne obsadené, rezervujte si ubytovanie čo najskôr.

Neodmysliteľnou súčasťou teplického festivalu je Most slávy, po ktorom sa prešli mnohé slávne osobnosti, ocenené festivalovou cenou Hercova misia. Na pamiatku sú tu umiestnené tabuľky s ich menami. Aj vy sa môžte prejsť po miestach, kde pred vami stáli také mená ako Gérard Depardieu, Milan Kňažko, Josef Abrhám, János Bán, Zdeněk Svěrák, Zuzana Kronerová, Emmanuelle Béart, Miroslav Donutil, Ben Kingsley, Martin Huba, Július Satinský – pamätná tabuľa (2002-2013), Barbora Bobulova, Ivan Trojan, Claudia Cardinale, Jeremy Irons, Jaromír Hanzlík, Marián Labuda, Mirjana Karanovič, Isabelle Huppert, Jozef Króner, Dagmar Veškrnová – Havlová, Jacqueline Bisset, Lubomír Lipský, Nastassja Kinski, Květa Fialová, Štefan Kvietik, György Cserhalmi, Jiřina Bohdalová, Jerzy Stuhr, Klaus-Maria Brandauer, Božidara Turzonovová, Boleslav Polívka, Ornella Muti, Emília Vášaryová, Jiří Bartoška, Jean-Paul Belmondo, Jana Brejchová, Catherine Denevuve, Chiara Mastroianni, Ladislav Chudík, Iva Janžurová, Sophia Loren, Zdena Studenková, Daniel Olbrychski, Michele Placido, Annie Girardot, Marika Töröcsik, Erland Josephson, Geraldine Chaplin, Vlastimil Brodský, Alberto Sordi, Gina Lollobrigida, Jozef Kroner, Franco Nero a ďalší.