VISIT TEPLICE

Pravé kúpele

Patrili medzi najvýznamnejšie kúpele Rakúsko-Uhorska. Boli jednými z prvých kúpeľov, ktorých liečivé účinky odborne skúmali a vedecky popísali už v roku 1580.

Od počiatku sa budovali kúpeľné domy priamo na mieste vyvierajúcich prameňov, vytvárajúcich takzvané zrkadliská. Blahodarné pôsobenie termálnej vody si tak až dodnes môžu vychutnávať kúpeľní hostia priamo v čistej, mimoriadne účinnej a priamo zo zeme prúdiacej minerálnej vode.
Nie nadarmo patria medzi najnavštevovanejšie kúpele na Slovensku práve Trenčianske Teplice.
Oáza, kde sa dáte dokopy.

Pobyt v Trenčianskych Tepliciach je spojený, na rozdiel od mnohých iných kúpeľov, aj s príjemným prostredím malebného kúpeľného mestečka s možnosťami kultúrneho a voľnočasového vyžitia počas štyroch ročných období. Prechádzky mestskou promenádou, či rozľahlým parkom, boli oddávna neoddeliteľnou súčasťou kúpeľnej kultúry a noblesy rakúsko-uhorskej šľachty. Ukázať sa v nových šatách, započúvať do živej promenádnej hudby, občerstviť sa dobrou kávou na terase Kursalonu, alebo tradičnými, ešte teplými, kúpeľnými oblátkami na lavičke v parku – to sú len tie najobyčajnejšie radosti, ktoré vystriedajú každodenné starosti uponáhľaného sveta.

Čo je dobré vedieť, na čo nezabudnúť? Ako sa v kúpeľoch pohybovať, ako sa orientovať
v procedúrach, čo navštíviť, komu sa vyhnúť, ako nevyrobiť kúpeľné faux pas? Všetko potrebné nájdete v Sprievodcovi pravými kúpeľmi.

Ak sa chcete dozvedieť viac o našej liečivej termálnej vode, informácie nájdete v krátkom kampaňovom videu: