VISIT TEPLICE

Hrady na Považí aj zámok v Bojniciach

Radi spoznávate históriu zblízka? Zaujíma vás, ako žili naši predkovia v dávnej minulosti? Alebo len hľadáte náhradný program v nepriaznivom počasí? Na dosah je viacero skvostných cieľov.

Zistite viac o možnostiach trenčianskeho regiónu

Trenčianske Teplice sú ideálnym východiskom na výlety po hradoch a zrúcaninách v Trenčianskom kraji. Len asi 15 km sa nachádza krajské mesto Trenčín, ktorého dominanta, Trenčiansky hrad, patrí medzi najväčšie hradné stavby na Slovensku. Hrad vznikol na mieste staršieho osídlenia, ktoré tu existovalo už o doby bronzovej. Najstaršou kamennou stavbou je predrománska rotunda. Viac informácií o hrade, otváracích hodinách a cenách nájdete tu.

Ďalšou perlou Trenčianskeho regiónu je zámok v Bojniciach. Prvá písomná zmienka o zámku je už z roku 1113. Dnes ponúka denné i nočné prehliadky pre všetkých milovníkov histórie i romantiky.

V okolí sa nachádzajú ale i zaujímavé zrúcaniny- či ide o hrdý Beckov týčiaci sa na skale ďaleko do okolia alebo povesťou o krvavej grófke Bátoryčke opradený Čachtický hrad. Viac informácií Vám radi poskytnú pracovníci Turisticko-informačnej kancelárie.