VISIT TEPLICE

Hotel Flóra

Moderné wellness centrum ponúka krytý bazénový komplex s plaveckým a sedacím nerezovým bazénom s podhladinovým osvetlením a mnohými vodnými atrakciami a saunový svet.

Pýchou Hotela Flóra je moderné wellness centrum, s povesťou najčistejšej prevádzky tohto druhu v Trenčianskom kraji. Skladá z bazénového komplexu, saunového sveta a odpočinkovej miestnosti s letnou terasou vhodnou na slnenie. Bazénový komplex tvorí nerezový relaxačno – plavecký bazén s rozmermi 15,5 x 8 x 1,2 m (dĺžka x šírka x hĺbka) a sedací bazén s rozmermi  11,5 x 2,5 x 1 m (dĺžka, x šírka x hĺbka). Relaxačno – plavecký bazén je vybavený protiprúdom, vodopádom, dnovým gejzírom, 6 hydromasážnymi tryskami. Bezprostredne pri bazéne sú k dispozícii lehátka na odpočívanie. Teplota vody v plaveckom bazéne je 31 °C. V sedacom bazéne nájdete 2 vodné postele a 10 vodných kresiel s hydromasážou a perličkovou masážou. Teplota vody v sedacom bazéne je 32°C.
Oba bazény sú doplnené efektným podhladinovým osvetlením.

Saunový svet sa skladá z fínskej sauny, bylinkovej inhalácie, soľnej parnej sauny, tepidária a vodnej cesty – založenej na princípoch tzv. Kneipovej metódy…
Fínska sauna je vhodná pri zápaloch dýchacích ciest, reumatických ochoreniach, ale najmä ako preventívny prostriedok pre zvýšenie imunity, prípadne na regeneráciu. Saunovanie vo fínkej saune je celkový hypertermický kúpeľ horúcim vzduchom s teplotou 60 až 100 °C a s relatívnou vlhkosťou 5 – 15 %, po ktorom nasleduje ochladenie tela studenou vodou, prípadne vzduchom. Procedúra so striedaním tepelných podnetov sa 2 až 3 krát opakuje a končí relaxačnou fázou.
Bylinková inhalácia pomáha pri bronchiálnej astme, kataroch horných dýchacích ciest, pri kašli a uvoľňovaní hlienov. Je vhodná i pri reumatických ťažkostiach a bolestiach kĺbov, pri poruchách spánku, pri suchej a popraskanej pokožke, natiahnutí svalov, pri krvných zrazeninách a ľahkých depresiách. Vzhľadom na nízku teplotu a relatívne nižšiu vlhkosť sa odporúča aj deťom.Inhalácia eukalyptového prímesku v kabíne s teplotou 45 °C a vlhkosťou 50 % má blahodárny vplyv najmä na dýchacie cesty.
Soľná parná sauna je mimoriadne vhodná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach, aj na celkovú detoxikáciu organizmu. Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou do 100 % kombinuje termické vplyvy s pôsobením soli na ľudský organizmus. Soľ má priaznivé účinky na pokožku – zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie.

Wellness centrum je prístupné aj neubytovaným hosťom, Prevádzka je rozdelená do 2 typov: denná prevádzka, počas ktorej je k dispozícii bazénový komplex je denne od 10.00 do 18.30 hod. a večerná prevádzka, aj so vstupom do saunového sveta ( denne od 16.30 hod. do 21.00 hod., v piatok a v sobotu od 15.30 hod. do 22.00 hod. ). Jednotlivé vstupy trvajú 2 hodiny a vstupenky je možné si zakúpiť priamo na recepcii wellness centra.
K dispozícii sú aj cenovo zvýhodnené permanentky na vstup. Držitelia teplickej alebo rezidenčnej karty mesta Trenčianske Teplice môžu využiť zľavu na vstup vo výške 25%.

Zistite viac o aktuálnej ponuke