VISIT TEPLICE

Hudobné leto

Každý si môže vybrať podľa svojej chuti. Cez deň sa započúvať do promenádnej hudby v parku pri dúšku dobrej kávy alebo si vo večernej róbe vychutnať symfóniu tónov vo veľkej dvorane Kursalonu.

Spojiť vášeň s oddychom ide nepochybne ruka v ruke. Spojiť zážitok z umeleckého predstavenia s príjemným pobytom a naplno si ho vychutnať je nepochybne príjemnejšie počas relaxačného pobytu v rozprávkovom prostredí, ako v zhone medzi dvomi pracovnými termínmi.

Najstarší stredoeurópsky festival Hudobné leto v Trenčianskych Tepliciach má od roku 1937 za sebou už 72 úspešných ročníkov. Jeho charakter sa menil s meniacim sa režimom od prvej republiky cez vojnové obdobie a socialistickú éru až dodnes, ale zachovával si stále svoj komorný charakter umocnený aj komornosťou samotného kúpeľného mestečka. Svojou históriou, tradíciou a kvalitou prerástol regionálny rozmer a stal sa súčasťou slovenskej hudobnej kultúry. Festival bol pravidelne miestom premiérových uvedení diel slovenských skladateľov. V roku 2009 to bola napríklad premiéra skladateľa Iľju Zeljenku, v roku 2010 Mariána Lejavu. Pravidelne hostil aj zahraničných interpretov, ako napr. Aram Chačaturjan, Josef Suk alebo Pražský komorný balet.

Je len na vás, ktorý z tohtoročných koncertov si vyberiete podľa svojej chuti a k nemu si zvolíte ten správny hotel či penzión, spĺňajúci vaše predstavy. Ani tohtoročný otvárací koncert by nemal ujsť vašej pozornosti – začíname už 4. júla o 19.00 otváracím koncertom Symfonického orchestra Vác a jeho sólistov. Koncert je venovaný dlhoročnej prvej dáme slovenskej opery Magde Blahušiakovej pri príležitosti jej jubilea.

Podrobný program a vstupenky na festival, ktorý potrvá až do začiatku septembra 2018, nájdete tu.