VISIT TEPLICE

Pre rodiny s deťmi

V Trenčianskych Tepliciach človeka nezaskočí počasie. Keď vyjde hrejivé slnko, na svahu nad mestom ožiari ako prvé architektonický funkcionalistický unikát – práve zrekonštruované kúpalisko Zelená žaba, s bazénom, rôznymi ihriskami a saunami priamo pod korunami stromov.

V prírode sa dá ale tráviť čas aj inak. Prejsť sa po náučných chodníkoch v okolí, alebo si pokojne posedieť pri rybníku s nahodenou udicou a rozžeravenou pahrebou. Vlastnú udicu ani nepotrebujete, radi vám ju požičajú. Môžte si byť istý úlovkom i chutnou špecialitou. Kto zase nevie v tichosti obsedieť, môže si zajazdiť na neďalekých rančoch na skutočne ukážkových koníkoch. V Motešiciach aj v krytej jazdiarni, v ktoromkoľvek ročnom období.

Keď aj počasie nepraje, nemusíte ostať zavretý v meste. Len kúsok cesty sa oplatí prejsť a navštíviť niektorý z dvoch historických pokladov Slovenska – Trenčianskeho hradu alebo rozprávkového Bojnického zámku. Potešia sa určite aj deti. Navyše, v Bojniciach aj návštevou najstaršej a najväčšej slovenskej ZOO. Ale nie je to ďaleko ani na Čachtický alebo Beckovský hrad. Nadýchať sa stredovekej atmosféry, obdivovať kumšt starých remesiel, či vstúpiť do deja panských príbehov
a známych povestí. Po dni plnom zážitkov je pohodlné zakotviť v mestskom prístave, ktorý aj večer ponúka ďalšie zážitky a služby.